1. Ulusal çapta faaliyet gösteren bir sosyal girişimin kurucusu ve Uluslararası alanda faaliyet gösteren birkaç sosyal girişimin de kurucu ortaklarındanım.
 2. İnsanları özellikle de gençleri bilinçlendirmek misyonu ile çalışan ulusal ve uluslararası birden fazla sivil toplum kuruluşunun icra heyetindeyim.
 3. Eğitim ve danışmanlık şirketimizde kendi özgün eğitim metotlarımız ve öğretimiz var.
 4. Daha genç yaşlarımda yerel yönetim kademelerinde (belediye) çalışmam sebebiyle, yaşam alanlarının yönetişim anlayışıyla yönetilmesine katkı sağlamak adına yerel yönetimlere danışmanlık yapıyorum.
 5. Nüfusu 10 milyondan az olan bir ülkenin Fahri Konsolosluğunu görevini yürütüyorum. Keza ülkemizin temsil edilmesi noktasında da devletimiz tarafından bahşedilen bir takım sorumluluklarımda var.
 6. Birçok uluslararası konferansa katılıyor, İngilizce ve Almanca dillerinde sunumlar yapıyorum.
 7. Bir haftanın 7 günü farklı bir ülkede olacak kadar hareketli bir çalışma temposuna sahibim.
 8. Paraşüt atlayabiliyorum. Bu ilgim sonucu önce helikopter pilotluk ehliyeti, sonrasında da Robinson marka helikopter aldım.
 9. Blog sahip olmam sebebiyle edindiğim yazma alışkanlığım ve geliştirdiğim yazı dili neticesinde kitapları basılan ve takip edilen bir yazarım.
 10. Azgın bir nehirde rafting veya açık denizlerde rüzgar sörfü yapıyorum. Su sporlarına ilgim ve yatkınlığım yüksek.
 11. Özellikle tarihi alanlarda yaşayan insanları fotoğraflıyor, sergilerde yer alıyorum.
 12. Üflemeli birden fazla enstrümanı mini konserler verebilecek kadar çalabiliyorum.

FuturistOzgelecegi

Bugün öğle yemeğinizde ne yiyeceğinizi ancak dünden planlayabiliyorsanız, hayallerin de ancak rüyalarda kalacağını söyleyebiliriz. Eğer bunların gerçekleşme ihtimalinin olmadığını düşünüyorsanız, yarından tezi yok işbirliği yapmaya/birlikte çalışmaya başlayabiliriz.

Tüm bunları neden mi yazdım? Çünkü, kaybedecek bir şey yok! Peki ya gerçekleşirse…

Unutmamalı: Tüm mesele olabildiği kadar az şeye ihtiyaç duyduğumuzda yakaladığımız iç huzurunu hayatımızın geneline yayabilmektir.