Tüm sivil toplum temsilcilerine,

Geçtiğimiz cumartesi Nilüfer Kent Konseyi seçimlerini geride bıraktık. İlk turda 126 oya karşı 82 oy aldım ve seçimi kazanamadım. Genel Kurul’a katılarak demokratik temsil hakkınızı kullandığınız için hepinize teşekkür ederim. Üzerinde her detayı ile çok konuşulacak bir seçim olmasına rağmen bugünün en değerli konusu, Nilüfer Kent Konseyi tarihinde (18.Genel Kurul olmasına rağmen) ilk kez iki başkan adayının bulunduğu bu seçimin gerçekleşmiş olmasıdır. Bu sebeple, seçimdeki adaylardan birisi olmaktan dolayı mutluyum. Amacım bir alternatif oluşmasına zemin hazırlamak, STK’ların karar alma süreçlerindeki temsiliyetinin artması için bir adım atmak, katılımcılık ve demokrasi anlayışının gelişmesine katkı sağlamaktı. Bunu da başardığıma inanıyorum.

Seçim kazanmaktan daha önemli bir şey varsa, o da gönülleri kazanmaktır. Bu süreçte çok güzel insanlar tanıdım, çok fazla insanın ve kurumun olumlu geri bildirimlerini ve desteğini aldım. İnanıyorum ki birçok STK, muhtar ve sivil toplum temsilcisi ile iletişim ve işbirliğimiz bundan sonra daha da artacak. Hepsine çok ama çok teşekkür ediyorum. Umuyorum Nilüfer’de yerleşik olan STK’lar arasında da işbirliğini daha da arttırabiliriz.

Nilüfer Kent Konseyi başkanlığına aday olmamın makam, mevki, koltuk ve unvan ile ilgili olmadığını, daha çok ilkeler, değerler ve somut öneriler üzerine olduğunu yaptığım adaylık konuşmasında açık açık paylaştım. Siyaset ve partiler üstü çatı bir kurum olması gereken Nilüfer Kent Konseyi ile ilgili önerilerimi sunarken, Nilüfer Kent Konseyi’nin olması gereken yapısını destekleyecek bir duruş sergilemeye özen gösterdim. Yapmış olduğum konuşma metnini web sayfamda da bulabilirsiniz: www.sertacsipka.com/nilufer-kent-konseyi-baskan-adayligi-konusmasi/

Gönlüm ve kafam rahat bir şekilde bu süreci tamamlamış bulunuyorum. Elimden gelenin en iyisi yaptım, açık ve dürüst oldum, saygılı oldum ve en önemlisi somut önerilerle insanların karşısına çıktım. Bugünden sonra yapacağım tek şey, işim-gücümle ile ilgilenmeye devam etmek. Nilüfer Kent Konseyi’nin bir paydaşı olarak görev gelen yürütme kuruluna başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

NKK Genel Kurulu Sonrası Teşekkür

yorum